TOP 5 labākie grāmatu izdevēji pasaulē


Vai esat domājuši par to, kādi ir pasaules lielākie grāmatu izdevēji? Livres Hebdo / Publishers Weekly publicēja savu labāko pasaules izdevēju gada reitingu, pamatojoties uz 2017. fiskālajiem skaitļiem.

Saraksts atklāj daudz interesantu detaļu; visievērojamākā detaļa ir 5 nozīmīgāko izdevēju pārdošanas apjoma kritums. Saraksta augšgalā ir Londonā bāzētā ”Pearson”, kuras pārdošanas apjomi par 15% samazinājās no 6,63 miljardiem dolāru 2015. fiskālajā gadā līdz 5,62 miljardiem dolāru. ”Pearson” un pārējie izdevēji, kas iekļuvuši top 5, katrs ir saņēmuši vairāk nekā 3 miljardus ASV dolāru ieņēmumus un ir vienīgie uzņēmumi, kas to izdarīja 2017. fiskālajā gadā.

Tas patiešām bija slikts gads visiem pasaules izdevējiem. Mazāk nekā puse no 50 labākajiem izdevējiem, kas darbojas Livres Hebdo / Publishers Weekly sarakstā, guva ieņēmumu pieaugumu, bet pārējie ziņoja par pārdošanas kritumu. Pārdošanas apjoma kritums lika dažiem uzņēmumiem atlaist tūkstošiem darbinieku.

 

Pieci lielākie grāmatu izdevēji pasaulē ir:

1. ”Pearson

grāmatu izdevniecība pearson

2016. gada reitings: 1
2017. gada reitings: 1

 

Pearson” ir ne tikai lielākais grāmatu izdevējs pasaulē, bet arī lielākais izglītības uzņēmums. Pirms 1921. gadā uzņēmums pievērsās izdevējdarbībai, tas bija viens no lielākajiem celtniecības uzņēmumiem pasaulē.

Pearson” pamazām nodibināja stabilu vietu izdevējdarbībā, iegādājoties vairākus drukāto un apraides mediju uzņēmumus, starp kuriem ir ”Financial Times” un ”The Economist” 1957. gadā, izdevniecības uzņēmums ”Longman” 1968. gadā, ”Penguin Books” un ”Ladybird Books” 1972. gadā, izglītības izdevējs ”Prentice Hall” 1998. gadā un  ceļojumu izdevējs ”Rough Guides” – 2002. gadā. ”Pearson” savu uzmanību izdošanai izglītības jomā pievērsa 2016. gadā.

 

2. RELX Group

grāmatu izdevniecība realx group

2016. gada reitings: 3
2017. gada reitings: 2

 

Saskaņā ar tās tīmekļa vietni ”RELX Group” ir “globāls informācijas un analītikas sniedzējs profesionāliem un biznesa klientiem dažādās nozarēs”. Tās galvenā mītne atrodas Londonā un Amsterdamā.

Starptautiskais uzņēmums darbojas četros tirgus segmentos:

  • Zinātniskajā, tehniskajā un medicīnas nozarē kā daļa no ”Elsevier” ar 16% tirgus daļu – ”Elsevier” ir lielākais akadēmisko rakstu izdevējs pasaulē.
  • Riska un biznesa analīze ar zīmoliem ”LexisNexis Risk Solutions” un ”Reed Business Information” (RBI).
  • Juridiskajā saskaņā ar ”LexisNexis
  • Izstādes sadarbojoties ar ”Reed Exhibitions”, kas ir otra lielākā izstāžu kompānija pasaulē.

 

3. ”Thomson Reuters”

grāmatu izdevniecība thomson reuters

2016. gada reitings: 2
2017. gada reitings: 3

 

Kanādā bāzētā daudznacionālā plašsaziņas līdzekļu un informācijas firma ”Thomson Reuters” tika izveidota 2008. gadā, kad informācijas uzņēmums ”Thomson Corporation” 2008. gadā iegādājās Londonā bāzētu mediju uzņēmumu ”Reuters Group”.

Thomson Reuters”  pieder daudznacionāla ziņu aģentūra ”Reuters”. Kompānija sniedz informāciju uzņēmumiem un speciālistiem finanšu, nodokļu un grāmatvedības, juridiskajā, veselības aprūpes un zinātnes, kā arī plašsaziņas līdzekļu tirgū un organizē savu izdevējdarbību trīs nodaļās: finanšu un risku, nodokļu un grāmatvedības, kā arī juridiskajā.

4. ”Bertelsmann”

grāmatu izdevniecība bertelsmann

2016. gada reitings: Nav uzskaitīts
2017. gada reitings: 4

 

Vācu daudznacionālā korporācija ”Bertelsmann” ir viena no lielākajām masu informācijas līdzekļu kompānijām pasaulē. Tā darbojas ne tikai grāmatu izdošanā, bet arī TV un radio pārraidē, žurnālu izdošanā, drukāšanā, mūzikā, izglītībā un biznesa pakalpojumos.

Bertelsmann” pieder 75% no ”Penguin Random House”, vadošā tirdzniecības grāmatu izdevēja pasaulē. ”Pearson” pieder atlikušie 25%. ”Pearson” piederošā ”Penguin ”un ”Bertelsmann” piederošā ”Random House” apvienošanās bija atbilde uz ”Amazon” pieaugošo dominēšanu grāmatu tirgū.

Arī ”Penguin Random House” nodaļas ir milzīgas izdevniecības, kurām pat ir savi nospiedumi, starp tām ir ”Ballantine Books”, ”Bantam Books”, ”DK”, ”Doubleday” un ”Riverhead Books”. Nosaukumi, kas atrodas zem ”Penguin Random House”, ir iekļauti ”The New York Times” un ”The Sunday Times” bestselleru sarakstos, tostarp Paulas Hokinsas “Meitene vilcienā”, Džodžo Mojas ”Pirms atkal tiksimies”, un Džona Grišama ”The Whistler” un Džefa Kinnija ”Grega dienasgrāmata” sērija.

5. ”Wolters Kluwer N.V.”

grāmatu izdevniecība wolters kluwer

2016. gada reitings: 4
2017. gada reitings: 5

Globāls informācijas pakalpojumu uzņēmums, kas atrodas Nīderlandē, ”Wolters Kluwer” specializējas uzņēmējdarbības, nodokļu, juridiskajā, izglītības, zinātnes, medicīnas, profesionālajā apmācībā un elektroniskajā izdevējdarbībā. Tā uztur ierobežotu klātbūtni vispārējā patērētāju un tirdzniecības izdevējdarbībā. Uzņēmums darbojas četrās nodaļās: juridiskie un normatīvie, finanšu un atbilstības pakalpojumi, nodokļu un grāmatvedības, kā arī veselības aprūpe.