11 iemesli kāpēc jums jāraksta grāmata TAGAD


Šonedēļ mēs svinam Jauno gadu. Nu, vismaz es svinu. Kad sestdienas vakarā pulkstenis sita divpadsmit, ar mani kaut kas notika. Tas gan nebija nekas dīvains – es nepārvērtos par vilkaci vai vampīru, vai kaut ko citu, bet gan sajutu satriecošu emociju – es biju brīva no ārprātīgā 2016. gada.

11 iemesli kāpēc jums jāraksta grāmata TAGAD

Lai gan 2016. gads bija pilnīgi traks, tas bija arī ārkārtīgi produktīvs man, kā rakstniecei. Pagājušajā gadā es uzrakstīju TRĪS grāmatas. TRĪS. Viena gada laikā. Pēc visa piedzīvotā tas izklausās ārprātīgi.

11 iemesli, kāpēc jums vajadzētu rakstīt grāmatu

 

Rakstot šīs trīs grāmatas, es iemācījos ļoti daudz. Tāpēc šodien es esmu izveidojusi sarakstu ar visiem iemesliem kāpēc arī jums vajadzētu rakstīt grāmatu.

1.        Tavam stāstam ir nozīme

 

Jums ir stāsts, un tas ir jāstāsta. Jūs domājat, ka jūsu stāsts ir izstāstīts, vai arī tas ir pateikts līdzīgi, bet, Džo man pirms dažiem gadiem mācīja:

“Tikai tāpēc, ka tika līdzīgs stāsts jau ir izstāstīts, nenozīmē, ka to esi stāstījis tu.”

Jūs piedāvājat unikālu perspektīvu, ko veido jūsu pieredze un veids, kā redzat pasauli un ar kuru dalīties varat tikai jūs. Jums jāraksta grāmata, lai ar šiem stāstiem iepazītos arī visi pārējie.

iemesls-kāpēc-rakstīt-grāmatu

2.       Misogi

 

Pagājušajā gadā es uzzināju par misogi, un tas mainīja manu dzīvi. Īsāk sakot, mūsdienu misogi ir pieņemt izaicinājumu, kuru jūs, visticamāk, neizpildīsiet, lai radikāli izvērstu savu ideju par iespējamo.

Dažiem misogi ir fizisks, piemēram, 5K zemūdens skrējiens bez skābekļa maskas, nesot laukakmeni. Citiem tas ir garīgs, piemēram, grāmatas rakstīšana. Uzdevuma ideja ir izaicināt sevi izdarīt kaut ko tādu, ko patiesībā pat nevarat iedomāties, ka to kāds spētu izdarīt, un redzēt, kas patiesībā ir iespējams.

Jums jāraksta grāmata, jo tas ir neticami grūti, un, uzsākot tik sarežģītu izaicinājumu jūs pierādīsiet, ka esat daudz spējīgāks, nekā jebkad esat iedomājies pats esi.

 

3.        Lai kļūtu par labāku rakstnieku

 

Skatoties uz manu rakstīto no 2015. gada, es esmu dziļi nokaunējusies. Ja godīgi, tas bija ļoti slikti. Nevis slikti piemīlīgā, pieticīgā veidā, bet  gan vienkāršā, vecā, nekārtīgā, nepieredzējušā rakstnieka veidā.

Tomēr tieši tas es biju – nepieredzējis rakstnieks. Jūs nevarat kļūt par pieredzējušu rakstnieku vienas nakts laikā, lasot Stefana Kinga grāmatu ”On Writing”. (Uzticieties man, es to esmu izmēģinājusi.)

Jūs kļūstat labāks rakstnieks rakstot. Tāpēc trešais iemesls, kāpēc jums jāraksta grāmata, ir kļūt par labāku rakstnieku. Labāki jūs kļūsiet tikai vingrinoties, kļūdoties un rakstot pat tad, ja rakstat slikti.

stefans-kings-par-grāmatu-rakstīšanu

4.        Piemērots laiks

 

Vai zinājāt, ka tieši tagad ir piemērots laiks grāmatas rakstīšanai?

Vai varbūt arī nē?

Es jums pastāstīšu noslēpumu: nekad nebūs ideāls laiks grāmatas rakstīšanai. Es jums apsolu, tas nekad neatnāks.

Jums jāraksta grāmata tagad, jo labāks laiks nenāk.

“Nekad nebūs ideāls laiks grāmatas rakstīšanai. Uzrakstiet savu grāmatu tagad.”

5.       Bezmaksas terapija

 

Neatkarīgi no tā, vai rakstāt patiesu stāstu, memuāru vai daiļliteratūru, grāmatas rakstīšana noteikti ir kā bezmaksas terapija. Kad ilgāku laiku pavadiet tikai ar sevi, mēģinot izprast savas domas, jūs uzzināsiet par sevi daudz ko jaunu.

Iemācīties par sevi kaut ko jaunu ir labi. Uzrakstiet grāmatu.

 

6.        Lai atstātu mantojumu

 

Mūsu mūžs ir īss. Viss, kas mums ir, ir īslaicīgi mirkļi un elpas vilcieni. Dīvainā kārtā mēs tomēr esam atraduši veidu, kā iemūžināt sevi un mūsu stāstus. Mēs tos pierakstām.

Lieliskākais veids, kā pasaulē atstāt daļu no sevis ir atstāt aiz sevis mantojumu ar stāstiem. Rakstot grāmatu, jūs dodat sev un saviem vārdiem iespēju dzīvot ilgāk par savu dzīvi.

kā-rakstīt-grāmatu

7.     Lai pelnītu naudu

 

Es ienīstu, ka mums ir vajadzīga nauda, lai dzīvotu, bet tā ir. Tas tā vienkārši ir.

Tātad, ja jums būs jāpelna sev iztika, kāpēc gan nedarīt daļu no tā (vai visu), rakstot un pārdodot savas grāmatas? Vai tad tas nav mūsu visu sapnis? Protams, grāmatas rakstīšanā un izdošanā jāiegulda daudz darba, taču katra autora mērķis ir gūt reālus ienākumus ar savu radošo darbu. Turklāt jūs varat pārdot savas grāmatas visu atlikušo dzīvi.

Tomēr jūs nevarēsit pārdot grāmatas, ja tās nerakstīsiet.

 

8.     Lai tos pierādītu ka viņi kļūdās

 

Jūs zināt, par kuriem cilvēkiem es runāju. Man tā ir mana vienpadsmitās klases angļu valodas skolotāja, kura man teica, ka, lai es kļūtu par rakstnieci man kaut kā pietrūkst. Tas ir boss, kurš jums teica, ka jūs tērējat savu laiku ar “šo jūsu romānu”.

Neklausieties ikvienā, kurš jums teica, ka nevarat. Es pagājušajā gadā uzrakstīju trīs grāmatas un es jums saku, ka es zinu, ka varat.

 

9.     Lai atskatītos atpakaļ

 

Viena no lieliskākajām izjūtām, ko jebkad esmu piedzīvojusi ir beidzot turēt rokās grāmatu, kuru esmu sarakstījusi. Tā ir neaprakstāma sajūta – atskatīties uz ceļojumu, kamēr rakstījāt grāmatu, atcerēties vēlās naktis, smago darbu un, protams, asaras.

Tas rada apbrīnojamu izbrīna, neticības un pārliecības sajūtu, ka jūs spējat paveikt vēl vairāk. Šī ir sajūta, kas jums jāpiedzīvo kā rakstniekam.

 

10.                    Vairs nav attaisnojumu

 

Tiešām. Cik ilgi jūs jau esat vēlējušie uzrakstīt grāmatu? Ja jūs esat tādi kā es, varbūt jūs esat gribējuši uzrakstīt grāmatu visu savu dzīvi. Jums jāpārtrauc to atlikt. Attaisnojumu saraksts, ar kuriem jūs varētu nākt klajā, ir bezgalīgs, taču galu galā tie visi ir vāji un maldinoši.

Viens no lielākajiem iemesliem, kāpēc jums grāmata jāraksta tieši tagad ir tas, ka jums ir pietrūkst attaisnojumu, kāpēc to nevarat.

 

11.                    Tā kā jūs esat rakstnieks un to spējat

 

Manuprāt, lielākais un vissvarīgākais iemesls, kāpēc jums jāraksta grāmata, ir tāpēc, ka esat rakstnieks. Ko rakstnieki dara? Nu, viņi raksta.

Un nē, ne visi rakstnieki raksta grāmatas, bet es uzskatu, ka visiem rakstniekiem būtu izdevīgi mēģināt uzrakstīt grāmatu. Kāpēc? Tāpēc, ka grāmatas rakstīšana ir grūta. Tā jūs izaicinās. Tā jūs pilnveidos kā rakstnieku.

 

“Grāmatas rakstīšana mainīs veidu, kā jūs redzat pasauli.”

 

Jums jāraksta grāmata, jo jūs to varat. Jūsu iekšienē ir unikāla spēja radīt kaut ko no nekā. Lai paņemtu ideju un pārveidotu to stāstā un pēc tam romānā.

Tāpēc rakstiet grāmatu tāpēc, ka esat rakstnieks, un tāpēc, ka varat.

 

 Tagad ir jūsu kārta rakstīt savu grāmatu

 

Uzrakstiet grāmatu, jo jūsu stāsts ir svarīgs. Uzrakstiet grāmatu, jo tas ir grūti. Uzrakstiet grāmatu, lai kļūtu par labāku rakstnieku, un tāpēc, ka šobrīd ir īstais laiks. 

Uzrakstiet grāmatu, jo tā vēlaties.